Tajemniczy klient to osoba, której się ufa. To w jej rękach jest przeprowadzenie całego badania satysfakcji klienta i pracowników. Czasem zdarza się, że wizyta musi być nagrywana na dyktafon. Dzięki takiemu nagraniu osoba zlecająca może przesłuchać cały przebieg badania. Należy, więc w taki sposób umieścić dyktafon, aby jak najlepiej zbierał dźwięk. Niestety nie możemy tego zrobić tak, aby w jakikolwiek sposób zdradzić się, kim jesteśmy i po co przyszliśmy do biura czy sklepu. Każde licówki bez szlifowania miejsce jest dobre, aby umieścić dyktafon, jednak nie z każdego nagramy taką samą jakość. Najlepiej sprawdza się umieszczenie dyktafonu w wewnętrznej kieszeni marynarki czy bluzy. Jeśli takiej kieszeni nie mamy, wówczas najlepiej jest przyszyć kawałek tkaniny, aby można było umieścić tam dyktafon. Najczęściej tajemniczy klienci nagrywają badania na telefon komórkowy.

Jest to urządzenie najbardziej dostępne, a jego funkcjonalność pozwala na przygotowanie wysokiej jakości nagrania. Dziś już coraz częściej badania przeprowadzane przez tajemniczego klienta są psycholog rodzinny Bielsko-Biała nagrywane. Jest to o tyle ważne, że osoba zlecająca może samodzielnie sprawdzić, w jaki sposób przebiegło badanie i nie musi polegać wyłącznie na opinii i zdaniu tajemniczego klienta. W większość nagrań nie wolno ingerować i niczego z nich usuwać. Musimy dać jeden plik, aby widać było, że nie ingerowaliśmy w jego jakość.

Badania nagrywane są znacznie trudniejsze, gdyż wszystkie dane wpisane w ankiecie muszą pokrywać się z tym co usłyszymy na nagraniu.

- autor artykułu

Related Posts